Home / Güncel / Side’de Venezüellalı animasyoncular sahte çalışma belgesi ile yakalandı

Side’de Venezüellalı animasyoncular sahte çalışma belgesi ile yakalandı

Manavgat Jandarma’nın şüphesi sahte çalışma belgesi ile yabancı animasyoncu çalıştıran organizasyon şirketini ortaya çıkardı.

 

 

Side Bölgesinde Animasyoncu olarak çalışan 14 Venezüellalı, çalıştıkları organizasyon firması yetkilileri ile aralarında anlaşmazlık sonucu kavga çıktığı, organizasyon firması yetkilileri tarafından darp edildikleri şikayeti ile Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Side Jandarma Karakoluna başvurdu.

 

 

Venezüellalıların ibraz ettiği çalışma izin belgelerinden şüphelenen jandarma, şahıslardan 5’inin sahte Küba ülkesi vatandaşlarına ait izin belgesi kullandığını 9 şahsın ise belgesinin olmadığını belirledi. 

 

 

Bunun üzerine adli makamlardan alınan arama kararı ile organizasyon şirketinde Jandarma tarafından yapılan aramada 20 adet çalışma izin belgesi ele geçirildi. Olayla ilgili yapılan soruşturmanın ardından şüpheli S.B çıkarıldığı mahkemece adli kontrol ile serbest bırakılırken 14 Venezüella vatandaşı ise sınır dışı edilmek üzere Antalya Yabancılar Şubeye teslim edildi.

 

 

Organizasyon​ şirket yetkilisi hakkında Jandarma tarafından izinsiz yabancı işçi çalıştırmaktan ayrıca soruşturma başlatıldığı bildirildi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın