Home / Güncel / Side’de yangın paniği

Side’de yangın paniği

Side’de Orhan Namaraslı’ya ait ormanlık arazide çıkan ve hızla yayılan yangın, turistik tesislere ulaşmadan söndürülürken, yangın söndürme çalışmalarına turistlerde destek verdi.

Side Mahallesi İnönü Bulvarı ve Özal Caddesi arasında Orhan Namaraslı’ya ait ormanlık arazide yangın çıktı. Çıkış nedeni belirlenemeyen yangın kısa sürede araziye yayılırken yakınında bulunan Hera Beach ve Barut Sensimar Andız otelde kalan turistler arasında panik yaşandı.

Yangına ilk müdahale Barut Sensimar Andız otel çalışanları tarafından yapılırken Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyeleri ve Manavgat Belediyesi sulama araçlarının müdahalesiyle yangın etraftaki tesislere ulaşmadan söndürüldü.

Yangın söndürme çalışmalarına Barut Sensimar Andız otel çalışanlarının yanısıra otelde konaklayan bazı turistlerinde katıldıkları gözlenirken, yangının söndürülmesinin ardından söndürme çalışmasına katılan turistleri eşleri tebrik etti.

Yaklaşık 2.5 dönüm maki ve ormanlık alanın zarar gördüğü yangının söndürülmesinin ardından otellerde konaklayan turistler rahat bir nefes alırken ekipler uzun süre soğutma çalışması yaptı.

Yangın söndürme çalışmasına katılan Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi yangın ekibinden Sadettin evren yangından etkilenerek rahatsızlanırken Manavgat devlet Hastanesine kaldırılan Evren bir süre müşahade altında bulunduruldu.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın