Home / Güncel / Sivri Gözetleme Kulesinde 7/24 Manavgat’ı gözlüyorlar

Sivri Gözetleme Kulesinde 7/24 Manavgat’ı gözlüyorlar

Manavgat Orman İşletmesine ait kulelerde görevli Orman işçileri, yangınlara anında müdahale amacıyla 7/24 gözlerini bile kırpmadan ormanları gözetliyor.

 

 

Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü bünyesinde Sivri, Kartallık, Kocatepe, Türkbeleni, Gülen ve Gelintepesi ve Taşağıl Orman İşletme Müdürlüğü bünyesinde Göğü, Alıç, Karadağ, Dünektepe ve Sülementepe olmak üzere ormanlık alanlara hakim toplam 11 ayrı noktada bulunan gözetleme kulelerinde görev yapan Orman işçileri, Manavgat’ta yaşanabilecek orman yangınlarının erken fark edilmesi için 7/24 gözlerini bile kırpmadan çevreyi gözetleyerek duman avcılığı yapıyor.

 

Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı Sivri Gözetleme Kulesinde görev yapan 3’ü kuleci 4’ü yangın müdahale Arazöz ekibi olmak üzere 7 orman işçisi gözünü bile kırpmadan 24 saat boyunca ormanları gözetliyor. Gördükleri en küçük bir dumanda anında telsiz ile merkezi bilgilendiren kule görevlileri, kulede bulunan arazözle de yangına ilk müdahaleyi yapmak üzere anında yangın yerine hareket ediyor.

 

Kule görevlisi olarak görev yapan 28 yıllık Orman İşçisi Ali Okudan, Sivri Kulesinde Ahmet Yıldız, İdris bal, Numan Şen, Yücel Tuncer, Fatih Nur ve Ramazan Fakir ile nöbetleşe olarak görev yaptıklarını belirterek “Yangın mevsimi olarak kabul edilen 6 ay boyunca görev ve sorumluluğumuzun bilinciyle görevimizi en iyi şekilde yapmanın gayreti içerisindeyiz. Kulede görevli arkadaşlarımla birlikte dönüşümlü olarak orman alanlarını izliyoruz. Ormanlık alanlarda en küçük bir duman görmemiz durumunda anında telsizle merkez kuleye bildirerek dumanın görüldüğü yere en yakın yangın müdahale ekiplerinin yangın bölgesine yönlendirilmesini sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın