Home / Güncel / Sorgun – Acısu Caddesi ışıklandırılıyor

Sorgun – Acısu Caddesi ışıklandırılıyor

Sorgun ve Side Mahallelerini birbirine bağlayan sık sık kazaların meydana geldiği Acısu Caddesi karanlıktan kurtuluyor.

 

Ak parti İlçe Başkanı Hasan Öz, Caddenin aydınlatılması için başlatılan çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını söyledi.

 

Manavgat Sorgun Mahallesinde bulunan ve sık sık trafik kazalarının meydana geldiği Acısu caddesi karanlıktan kurtuluyor. Manavgat’ın önemli turizm merkezlerinden Sorgun ve Side’yi bir birine bağlayan Acısu Caddesi Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz’ün girişimleri ile karanlıktan kurtuluyor. Akedaş tarafından aydınlatma direklerinin dikilmesi için başlatılan çalışmalarının kısa sürede tamamlanması planlanıyor.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Ak parti İlçe Başkanı Hasan Öz “Vatandaşlar, akşamları karanlığa gömülen caddeden korkarak geçiyordu. Zaman zaman karanlık yolda yürürken köpek saldırısına uğrayan bölge sakinleri  tepki gösteriyordu. Yine caddedeki karanlık nedeniyle görüş alanı daralan sürücüler de riskle karşı karşıya kalıyordu. Yolu göremeyen sürücüler, araçlarının uzun farlarını yakarak yolu görmeye çalışıyorlardı. Ancak yanan uzun farlar caddenin karşısından gelen sürücüleri olumsuz yönde etkiliyordu. Bu da sürücülerin birbirlerine korna çalarak sözlü tartışmalar yaşamasına neden oluyor sık sık ölümlü veya yaralamalı maddi hasarlı kazalar meydana geliyordu. Ayrıca bölge karanlık olduğu için bir çok suç için elverişli bir durumda idi. Yapmış olduğumuzu girişimler sonucunda  Titreyengöl ve Side gibi önemli turizm merkezlerini birbirlerine bağlayan Acısu caddesini nihayet karanlıktan kurtularak aydınlığa kavuşuyor. Akedaş tarafından başlatılan çalışmalar inşallah kısa sürede tamamlanacak ve cadde ışıl ışıl bir hal alacak” dedi.

 

Ak Parti İlçe Başkanı Öz; Manavgat’a bu yıl yapılan enerji yatırımlarından dolayı başta Dış işlerdi Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milletvekileri ve İl Başkanı Av. Rıza Sümer’e teşekkür etti.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın