Home / Güncel / Sorgun Çamiçi Halk Plajı kaderine terk edildi

Sorgun Çamiçi Halk Plajı kaderine terk edildi

Sorgun Mahallesinde bulunan Çamiçi Halk Plajı kaderine terk edilirken, geceleri alkol, uyuşturucu kullananların ve fuhuş yapanların mekanı haline geldiği iddia edildi.

 

 

Manavgat halkının denize girebileceği alanlar her geçen gün ortadan kalkarken uzun yıllar Manavgat halkının halk plajı olarak kullandığı Çamiçi 2012 yılından beri kaderine terk edildi.

 

 

Turizm Bakanlığı tarafından Manavgat Belediyesine tahsisi yapılan, 1987 yılında dönemin Manavgat Belediyesi tarafından Dev-Yap Tur. Tic. A.Ş’ye 20 yıllığına kiraya verilen 20 dönüme yakın halk plajı, kira süresinin dolması ve belediyenin çalıştıracağının belirtilerek kira süresinin uzatılmaması nedeniyle adeta harabeye döndü.

 

 

4 yılı aşkın bir süredir, halk plajının tuvalet ve duşlarının sökülmesi nedeniyle denize giren az sayıda vatandaşın hiçbir ihtiyacını karşılayamadığı plajın geceleri alkol ve uyuşturucu kullanan fuhuş yapan kişilerin uğrak yeri haline geldiği iddia edildi.

 

 

Manavgat’ın en güzel plajlarından bir tanesi olan, çevresinde çok sayıda 5 yıldızlı tesis bulunan Çamiçi’nde yıllar önce yapılan iskelenin hurda demirlerinin sökülmemiş olması da denize giren az sayıda vatandaş için tehlike oluşturuyor.

 

 

Çamiçi halk plajının yeniden düzenlenerek Manavgat halkının kullanımına açılması gerektiğini belirten vatandaşlar “Manavgat halkının denize girebileceği ender yerlerden olan Çamiçi halk plajı en kısa zamanda gerekli düzenlemeler yapılarak, duş, tuvalet ve gölgelikleri tamamlanarak vatandaşın kullanımına açılmalıdır. Yetkililerin bunu Manavgat halkına çok görmeyeceğine inanıyoruz” diye konuştular.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın