Home / Güncel / Sülek Yaylasında mahsur kalan Manavgatlıları kurtarma çalışması başladı

Sülek Yaylasında mahsur kalan Manavgatlıları kurtarma çalışması başladı

 Manavgat’tan Cumartesi günü Sülek Yaylasına giden  3 kişilik arkadaş gurubu ve 7 kişiden oluşan aileye şu ana kadar ulaşılamadığı ve kurtarma çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

 

Dün Manavgat’tan iş çıkışı Sülek Yaylasına giden  Orhan Mutlu, Yusuf Mutlu ve Ayhan Kiraz ile Cumartesi günü sabah yaylaya giden 7 kişilik aile, sabaha yakın başlayan ve gün içinde şiddetini artıran karın  yolları kapanması nedeniyle yaylada mahsur kaldı.

 

Bugün öğle saatlerinde Orhan Mutlu, Yusuf Mutlu ve Ayhan Kiraz’ın telefonun tek çektiği nokta olan yaylanın bir kaç kilometre yukarısındaki çeşmenin yanından ailelerini aradığı, yaylada mahsur kaldıklarını, gıda malzemelerinin bittiğini, otomobillerinin de karda ilerlemediğini belirterek yardım istedikleri telefonlarının şarjının bittiği ve aileleri ile irtibatlarının kesildiği öğrenildi.

 

Sülek Yaylasında mahsur kalan gençlere ve aileye ulaşılabilmek için yolları açan Büyükşehir Belediyesi’ne ait grayderin akşam üzeri bozulduğu, Manavgat’tan yola çıkan Of Road ekibininde kardan dolayı yaylaya ulaşamadığı öğrenildi. Of Road ekibinin Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz’ü aradıkları ve Hasan Öz’ün grayder gönderdiği ve çalışmaların tekrar başladığı bildirildi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …