Home / Güncel / Taksicilerin hırsızlık endişesi

Taksicilerin hırsızlık endişesi

ANTALYA’daki son 1 ayda 25 taksinin camının kırılarak soyulduğunu öne süren taksi şoförleri, sadece kendilerini hedef alan bir ‘çete’ olduğundan endişeli. 

Kent merkezinde hizmet veren taksi şoförlerinden bazıları son bir aydır yaşanan hırsızlık olaylarından dolayı mağdur oldu. Park halindeki otomobillerinin kelebek camlarının kırılarak otomobil içerisindeki telefon ve paralarının çalındığını belirten taksi şoförleri konuyu internet üzerinden kurdukları ve 3 bin üyesi bulunan Antalya Taksiciler Grubu’na (ATG) taşıdı. Ortalama her gün bir araçta meydana gelen hırsızlık olayının fotoğraflarını paylaşan mağdur şoförler, fotoğraflar paylaşıp meslektaşlarına uyarıda bulundu. 

Hırsızlık yönteminin benzerliğine dikkat çeken taksi şoförleri, hırsızlık olayını gerçekleştirenlerin bir ‘çete’ olduğunu öne sürdü. Grup Sözcüsü Serdar Ünal, “Bir aydır her gün bir arkadaşımızın otomobilinin camı kırılıp içerisindeki her şeyi çalınıyor. Belirli bir adres yok, çok geniş bir alanda olayın gerçekleştiğini fark ettik. Yöntemin aynı olması ve her gün gerçekleşmesi bizi ‘Acaba bir hırsızlık çetesi mi var?’ düşüncesine itiyor. Zaten zor geçinen insanlarız, bir de bu durum arkadaşlarımızın mağdur olmasına neden oluyor” dedi. 

Hırsızlık olaylarıyla ilgili Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün inceleme başlattığı öğrenildi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın