Home / Güncel / Turda kaybettiği cüzdanına kavuştu

Turda kaybettiği cüzdanına kavuştu

Kaş İlçesi’nde tatil yapan Fransız 46 yaşındaki Ben Gatta Magıd, tekne turunda kaybettiği cüzdanına duyarlı bir vatandaş sayesinde kavuştu. Duygulanan Magıd, “Tüm olumsuz propagandaya rağmen tatil için Türkiye’yi seçmemdeki etken bu olayda yatıyor. Türk insanı çok farklı” dedi. 

Kaş’a bağlı Kalkan Mahallesi’nde tatile gelen Ben Gatta Magıd, 2 gün önce tekne turuna çıktı. Turda içinde bir miktar para, kimlikleri ve kredi kartları bulunan cüzdanını kaybeden Magıd, durumu tatil yaptığı villaya gelince fark etti. Magıd, Kalkan Jandarma Karakol Komutanlığı’na giderek yardım istedi. 

Kalkan Jandarma Komutanlığı ekipleri konuyla ilgili araştırma yaparken, isminin açıklanmasını istemeyen vatandaş bulduğu cüzdanı Kalkan Jandarma Komutanlığı’na teslim etti. Jandarma ekipleri de cüzdanı sahibi Ben Gatta Magıd’e verdi. 

Cüzdanına kavuştuğu için gözyaşı döken Magıd, “Bu davranış Kalkanlı vatandaşların misafirlerine verdiği değerin, doğruluğun, sevginin bir göstergesi. Tüm olumsuz propagandaya rağmen tatil için Türkiye’yi seçmemdeki etken bu olayda yatıyor. Türk insanı çok farklı. Adını vermeyen Kalkanlı vatandaşa sesleniyorum. Beni bul. En azından teşekkür etmeme, sana sarılmama izin ver” dedi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın