Home / Güncel / Ulaşım esnafından tepki

Ulaşım esnafından tepki

ANTALYA ile Korkuteli ilçesi arasında yolcu taşıyan 225 numaralı kooperatifin Başkanı Recep Kaçar, 8 ay önceye kadar 63 olan araç sayısının Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından 150’nin üzerine çıkartıldığını belirterek, maddi sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

Korkuteli ile Antalya arasında yolcu taşıyan 225 numaralı kooperatifin Başkanı Recep Kaçar, birkaç aydır ulaşımda büyük sıkıntı çektiklerini söyledi. 8 ay önceye kadar Korkuteli’ne 63 aracın yolcu taşıdığını belirten Kaçar, son dönemde Büyükşehir Belediyesi’nin izni ile araç sayısının 150’nin üzerine çıktığını söyledi. Araç sayısındaki artıştan önce ayda 15 gün çalışmalarına izin verildiğini kaydeden Kaçar, şimdi ise 6 gün sefere çıkabildiklerini söyledi. Başkan Kaçar, “Kooperatif olarak Büyükşehir Belediyesi’ne dava açtık. Ama henüz sonuçlanmadığı için maddi açıdan sıkıntı çekiyoruz. Bize dahil edilen araçların resmi belgesi bulunmamasına rağmen çalışmalarına izin veriliyor. Şimdi de iki aracın birleştirilmesi teklifinde bulunuluyor. Bunun da bir çözüm olduğunu düşünmüyoruz. Hukuki olarak haklarımızı aramaya devam edeceğiz” dedi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın