Home / Güncel / Validen öğrencilere 'denize girin, sokakta oynayın' tavsiyesi

Validen öğrencilere 'denize girin, sokakta oynayın' tavsiyesi

ANTALYA Valisi Münir Karaloğlu, karnelerini verdiği öğrencilere “Tatil döneminde 8-10 saat bilgisayarın başında durmayın. Sokakta oynayın, denize girin, köylerinizde doğayla iç içe olun” tavsiyesinde bulundu.

Antalya’da ilk, orta ve liselerde öğrenim gören 442 bin öğrenciye karneleri dağıtıldı. Yaklaşık 3 aylık tatil sürecine giren öğrencilerin karne heyecanına protokol de tanıklık etti. Konyaaltı Siteler Mahallesi İlkokulu’nda düzenlenen karne törenine Vali Münir Karaloğlu, Konyaaltı Kaymakamı İbrahim Keklik, Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ve ilçe yöneticileri katıldı. Siteler Mahallesi İlkokulu’nda da öğrencilerin karne heyecanına velileri de eşlik etti.

Vali Münir Karaloğlu ve protokol üyeleri 1’inci ve 4’üncü sınıflarda öğrencilere karneleri tek tek dağıttı. Tüm öğrencilere karne ile birlikte kitap da hediye edildi. Vali Karaloğlu, karnelerini verdiği öğrencilere yaz tatilini köylerde, doğayla iç içe geçirmeleri tavsiyesinde bulundu. Öğrencilere seslenen Vali Karaloğlu, “Denize girin, sokakta oynayın çocuklar. Arkadaşlarınızla ilişki kurun, sosyalleşin. Teknolojiyi hepinizin en iyi şekilde kullanmasını arzu ederiz ama teknolojinin kölesi olmanız doğru değil. Teknoloji sizi esir almasın. 8-10 saat bilgisayarın, telefonun başında durmayın. Dinlenin, zaman zaman kitap okuyun. Ama eylülde geldiğinizde sizleri dinlenmiş, zinde bir şekilde görmek istiyoruz” dedi.

Hem çocuklar hem de öğretmenler için yorucu bir eğitim ve öğretim yılının sona erdiğini belirten Vali Karaloğlu, bütün öğrenci ve öğretmenlere iyi tatiller diledi ve öğretmenlere teşekkür etti.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın