Home / Güncel / Yeni ifadesi ortaya çıktı

Yeni ifadesi ortaya çıktı

Asrlk sedir ve çam aaçlarnn da bulunduu Alacada, Gökçeyaka, Kzlck ve Adala gibi bölgelerdeki ta ve mermer ocaklarna kar bölge halknn da desteiyle yaklak 6 yldr hukuki mücadele sürdüren Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftini 9 Mays akam öldüren Ali Yamuç’un, ei ile Elmal Cezaevi’nde görütüü ortaya çkt. Yamuç, bu görüme ardndan gözaltna alnp tutukland.

Önceki ifadelerinde einin cinayetlerle ilgisi olduunu bilmediini öne süren Fatma Yamuç, mahkemedeki ifadesinde “Eimin cinayetlerle bir alakas olduunu bilmediimi söylemisem de eime kap önündeki malzemelerin cinayetlerle ilgisi olup olmadn sorduumda bana o olayla alakal olduunu ancak, bunun karanlk bir i olduunu, daha sonra anlatacan söylemiti” dedi. 17 Mays günü Elmal Cezaevi’nde tutuklu ei Ali Yamuç ile görümeye gittiini belirten Fatma Yamuç, öyle konutu:

“Ben tüfei nereden aldn srarla sordum. O da bana ‘Celal diye biri var Kzlck’ta, onun evine girdim. Onun evinden alnd, kullanld, brakld. Hatta evinin cam krkt, ben evde bulunan yüklüün arkasndaki tüfei aldm’ dedi. Ben suçsuzum. Olay annda Ali’nin yannda deildim. Hiçbir ekilde olayda Ali’ye yardmc olmadm. Olaydan sonra bana malzemelerin cinayetle ilgili olduunu söyledi ancak baka bir ey söylemedi.”

Önceki ifadesinde cinayet günü saat 19.00 sralarnda uyuduunu, saat 01.00 gibi uyandnda einin de yannda olduunu söyleyen Fatma Yamuç, mahkemede saat 19.30 gibi uyuduunu ve 21.30 gibi uyandn belirterek, einin, ‘Ben çok kötüyüm, hiç halim yok. Aaya gidip gelir misin?’ dediini, ‘Ne oldu?’ diye sorduunu belirterek, “Bana ‘Yuval ile Turunçova arasnda bir köprü var, orada birisi var. Ona (Beni Ali gönderdi) de. Burada 2 bin 100 TL var, onu ver, o sana bir ey verecek’ dedi. Ben paray aldm, saymadm, cebime koydum. Eim evdeydi, motora bindim, aa indim. Köprünün oraya vardm, ‘Beni Ali gönderdi’ dedim. Adam ‘Bana paray ver’ dedi. Verdim. Bana poet içinde bir ey verdi” diye konutu.

GASP ETTKLERN DPSZ KUYUYA ATARKEN YANINDAYMI

fadesinde Ali Yamuç’un Büyüknohutçu çiftinin evinden cinayet sonrasnda gasp ettii cep telefonunun bataryas ve kapan kendisine ait telefona takmak istediini söylediini anlatan Fatma Yamuç, “Evde kapnn arkasnda krmz sofra bezi vard, hafiften açtm onu, bir tane laptop ve ip gibi bir ey vard. Ali telefonu da sofra bezinin içine koydu. Bunun ne olduunu sordum, ‘Bana kaybetmem için verdiler. Ben bunu anlatacam imdi deil’ dedi. Bunun üzerine bir müddet tarttk, sonra hazrlandk, ben valize çaraf koydum” dedi.

Motorla aa indiklerini ve dipsiz kuyu olarak adlandrlan yerde durduklarn belirten Fatma Yamuç, “Ali gitti, 4 dakika sonra geri geldi. ‘Naptn malzemeleri’ dedim. ‘Kaybettim ite’ dedi. Ben de ‘Bunu anlatmayacak msn’ dedim. ‘imdi olmaz, eve varnca konuacaz’ dedi” diye konutu.

Cinayetlerle ilgili katil zanls Ali Yamuç’un ifadesindeki siyah cip ile kapatlan mermer ocann çalan olduunu belirttii ‘Çirkin’ lakapl azmettiriciye ilikin aratrma ve incelemeler de sürüyor.

Mehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA) – 

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın