Home / Güncel / Yeşilgöl ve Uçarsu'da çöp ayıbı

Yeşilgöl ve Uçarsu'da çöp ayıbı

ANTALYA’nın Kaş İlçesi’ne bağlı Gömbe Yaylası’nda bulunan Yeşilgöl ve Uçarsu’nun çevresinde bırakılan atıklar nedeniyle çirkin bir görüntü oluştu. 

Kaş’a bağlı Gömbe Yaylası’ndaki Yeşilgöl ve Uçarsu, deniz seviyesinden 1950 metre yükseklikteki doğal güzellikler olarak ilgi çekiyor. Her yıl bu doğal güzelliği görmek, bunaltıcı sıcaktan kaçmak isteyenler yaylaya gelip göl kıyısında serinleyip piknik yapıyor. Ancak son dönemde özellikle Yeşilgöl’ün çevresindeki çöpler çirkin görüntüler oluşturdu. Yeşilgöl ve Uçarsu’nun bulunduğu Çukurbağ Mahallesi Muhtarı Ali Rıza Öncü ve Gömbeli doğa gönüllüsü Yusuf Şahin duruma tepki gösterdi. 

Çukurbağ Muhtarı Ali Rıza Öncü, “Yeşilgöl ve Uçarsu çocuklarımıza bırakacağımız birer doğal zenginlik. Buraya yaz mevsiminde özellikle hafta sonları binin üstünde araç geliyor. Herkes yiyip içiyor, pisliğini bırakarak gidiyor. Bebek bezlerini, yiyecek atıklarını, plastik poşetleri, aklınıza ne gelirse bırakıp gidiyorlar. Burası çöplük değil. Ayrıca bu iki su kaynağı Kaş, Demre ve Elmalı’ya bağlı 74 mahallenin içme suyunu karşılıyor. Elmalı ve Gömbe Ovası’nı suluyor. Vatandaşımızı bu kaynakların temizliği konusunda duyarlı olmaya çağırıyoruz. Ayrıca Kaş Belediyesi’nden de yaz mevsiminde burayı kollamak, vatandaşımızı uyarmak, buraların temiz tutulmasını sağlamak için görevli bulundurulmasını talep ediyoruz” dedi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın